-->

Fakültemiz’de çocuk şenliği düzenlendi.

22 Aralık 2023

Fakültemizce, Bolu Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında 5. Çocuk Şenliği gerçekleştirildi.

Şenliğe; Mehmet Akif Ersoy İlkokulu ve Sakarya İlkokulu’ndan yaklaşık 300 öğrenci katıldı.

Fakültemizin 3 farklı kapalı salonunda eş zamanlı gerçekleştirilen şenlikte minik öğrenciler, Spor Yöneticiliği Bölümü 3’üncü sınıf öğrencisi abla ve ağabeyleriyle birlikte, sporun oyunla birleştiği 10 yaratıcı etkinliğe katılarak, gönüllerince eğlendi.

Proje yöneticiliğini Dr. Öğr. Üyesi Devrim Bulut’un yaptığı etkinlik, Bağımlılıkla Mücadele Uygulama ve Araştırma Merkezi iş birliğiyle gerçekleştirildi. Etkinlikte; Spor Yöneticiliği Bölümü 3’üncü sınıf öğrencilerinin, Rekreasyon dersleri kapsamında, spor yönetimi ve organizasyonu alanında tecrübe edinmesi; miniklerin de eğlenerek öğrenirken teknoloji bağımlılığından uzak tutulması hedeflendi.

Sporla birleştirilmiş oyunlar oynandı

Çocuk Şenliği’ne, BAİBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aydın Him, Dekanımız Prof. Dr. Ümid Karlı, Bağımlılıkla Mücadele Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Makbule Tokur Kesgin, Proje Yöneticisi Dr. Öğr. Üyesi Devrim Bulut, akademik ve idari yönetici ve personel ile öğrenciler ve aileleri katıldı. Katılımcılar zaman zaman sahaya inerek çocukların oyunlarına katıldı.

Etkinliğin kapanışında konuşan Dekanımız Prof. Dr. Ümid Karlı, çocukların gelişmesinde sporla birleştirilmiş oyunların, kardeşlik, dostluk ve tatlı rekabetin önemine değindi. Dr. Öğr. Üyesi Devrim Bulut’a Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aydın Him tarafından teşekkür plaketi verildi.

Bağımlılıkla Mücadele Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Makbule Tokur Kesgin ve merkezde görev yapan akademisyenler ile sınıf öğretmenlerine teşekkür belgesi ve hediye takdim edildi.

FAKÜLTE DUYURULARI

Top